Realitný maklér Košice
Bc. Lukáš Sopko

0
uzavretých obchodov
0
rokov skúseností

Realitný maklér Bc. Lukáš Sopko

Lukáš sopko realitný maklér Košice profil

Narodil som sa v Košiciach a s obľubou o sebe hovorím, že som patriot. Samotné mesto Košice považujem za najkrajšie mesto na Slovensku a pre mňa aj najhodnejšie miesto pre život. Po ukončení strednej priemyselnej školy som úspešne absolvoval bakalársky študijný program na fakulte sociálnych a ekonomických vzťahov v odbore personálny manažment a ľudské zdroje. Už pri štúdiu na strednej škole som pomohol rodinu a známym predajom ich nehnuteľností. Na vysokej škole som získal vedomosti z oblasti personálneho manažmentu, práva, psychológie, sociológie a ekonómie, čo som prakticky využil vo svojom profesionálnom živote. Profesia realitný maklér zahŕňa všetky uvedené oblasti, a preto bolo dobré, že som sa rozhodol študovať práve tento odbor.

Svoju kariéru realitného makléra som začal v roku 2010, v nemenovanej realitnej kancelárii v Košiciach. Neskôr, asi po roku a pol som sa stal manažérom tímu realitných maklérov v inej realitnej spoločnosti, kde som si prakticky vyskúšal vedenie tímu realitných maklérov. Popri práce manažéra realitných maklérov som úspešne ukončil kurz, akreditovaný MŠ SR, s názvom Realitný obchod v praxi, ktorý organizuje Slovenská realitná akadémia, kde som po jeho ukončení získal certifikát s názvom “certifikovaný realitný maklér”.

V roku 2014 som sa rozhodol, že bude najlepší, ak ich ambície uspokojím v vlastnej realitnej kancelárii a tak som si rozhodol, že otvorím realitnú kanceláriu s názvom Diamond Reality, s.r.o. Realitná kancelária pod mojím vedením sa počas krátkej doby stala jednou z najvýznamnejších realitných kancelárií v Košickom kraji. V marci toho istého roka som sa po jednohlasnom hlasovaní realitných odborníkov stal členom dozornej rady Asociácie realitných kancelárií Slovenska.

Na začiatku roka 2016 som úspešne absolvoval 3 odborné skúšky s osvedčením v odvetví “prijímanie vkladov”, “poistenie alebo zaistenie” av sektore “poskytovanie úverov”. Momentálne má naša realitná kancelária okolo 25 realitných maklérov a viac ako 650 nehnuteľností v ponuke, čím sa dostala na prvú miesto realitných kancelárií v Košiciach a zastúpenie má aj v okrese Michalovce, Humenné, Trnava, Senica, Nitra a Prešov.

Okrem samotnej práce realitného makléra a tak aj manažéra realitných maklérov na pravidelnej báze organizuje a lektoruje kurzy zamerané na teoretické a praktické zručnosti realitných maklérov v Košiciach. Všetci realitní makléri našej spoločnosti musia absolvovať školenie. Pravidelne sa vyjadrujú k problematike predaja, kúpy a prenájmu nehnuteľností v Košiciach pre rôzne periodiká. Pre potreby súdov v rôznych sporoch, pre notárov k dedičským konaniam a pre mnohé zahraničné spoločnosti vyhotovujem tzv. marketingové hodnotenie nehnuteľností, ktoré slúžia na určenie reálnej predajnej ceny v danom čase.

Dnes už tak práca realitného makléra vykonávať osem rokov a môžem povedať, že byť realitným maklérom je prácou a poslaním súčasne. Počas svojej kariéry som úspešne ukončila viac ako 500 obchodov, predala nehnuteľnosti za niekoľko miliónov eur a hlavne našiel domov pre stovky spokojných klientov. V našom firme máme heslo, že iní ponúkajú nehnuteľnosť, ale my predávame domov. Týmto heslom sa snažím pristupovať ku každému klientovi a tiež aj vedieť našich maklérov. 

Certifikáty

Close Menu